از ما سوالی دارید ؟
پیشنهادی دارید ؟
ارتباط مستقیم با شهردار
031-5434-2021 ۰۰/۱۱/۰۴
مزایدات و مناقصات
ادامه مطالب
نظرسنجی

پیشنهادات و انتقادات خود را از عملکرد شهرداری بادرود در سال ۱۳۹۳ […]

ادامه مطالب

642xl1 DSC04346

موقعیت جغرافیایی بادرود

بادرود یکی از شهرهای تاریخی و زیارتی ایران است که در مرکز جغرافیائی کشور عزیزمان قرار گرفته است. شهر بادرود از توابع استان اصفهان است. این شهر با طول‌‏‎ شرقي‌ ۵۲‏‎ درجه‌‏‎ و ۲‏‎ دقيقه‌‏‎ و عرض شمالي ۳۳‏‎ درجه و ۴۱ دقيقه‌‏‎ در شمال استان اصفهان در۳۰ كيلومتري‌ شمال نطنز ۶۰ كيلومتري شرق كاشان و ۵۵ كيلومتري جنوب غربي اردستان و در كنار جاده ي ترانزيت تهران – جنوب واقع شده است. جمعیت شهر بادرود در حدود ۱۵۵۰۰ نفر است که با روستاهای اطراف آن ۲۶۰۰۰ نفر می‌شود.  راه آهن سراسری هم از این شهر میگذرد و همچنین بادرود جزء سه راه ریلی مهم کشور تلقی میگردد. ارتفاع اين شهر از سطح دريا ۹۹۵ متر است و بهار از زيباترين و خوش آب و هوا ترين فصلهاي اين‌‏‎ شهر به شمار مي آيد. آستان مقدس آقاعلی عباس و شاهزاده محمد(ع) از فرزندان بلافصل امام موسی ابن جعفر در بادرود قرار دارد. این زیارتگاه هرساله پذیرای بیش از سه میلیون مسافر و زائر از سراسر کشور است.  انار نادری بادرود یکی از ۵ رقم انار معروف کشور است که هرساله نزدیک به ۷۰% انار این شهر به کشورهای خارجی صادر می گردد. برپائی جشنواره ملی انار در نیمه آبان هرسال نشان از معروفیت انار بادرود را داراست.  طالبی آقاعلی عباس که در بازارهای داخلی معروف است از خاک حاصلخیز این سرزمین به عمل می آید. طالبی بادرود از شیرینی وحلاوت بی نظیری برخوردار است.

سوغات بادرود :

 انار نادری بادرود یکی از ۵ رقم انار معروف کشور است که هر ساله نزدیک به ۷۰% انار این شهر به کشورهای خارجی صادر می شود .برپائی جشنواره ملی انار در نیمه آبان هر سال نشان از معروفیت انار بادرود را داراست.

-طالبی آقاعلی عباس که در بازارهای داخلی معروف است از خاک حاصلخیز این سرزمین به عمل می آید. طالبی بادرود از شیرینی وحلاوت بی نظیری برخوردار است.

-از جمله صنایع دستی بادرود هم می توان به فرش دستبافت اشاره کرد که قالیهای معروف کاشان –شادسر بدست پرتوان زنان ودختران بادرودی بافته می شود.

– آش محلی گوشت بادرود هم از سوغات این دیار است که برای صرف صبحانه  مشتریان زیادی را داراست.

امیدواریم با سفر به بادرود میهمان نوازی کویرنشینان را از نزدیک با تمام وجود حس کنید وعلاوه بر دیدار از این شهر تاریخی  از روستای زیبا وتاریخی ابیانه که در ۳۵ کیلومتری این شهر قرار دارد هم دیدن نمائید.

آب و هوا

بادرود دارای آب و هوای معتدلی است. دارای تابستانی نسبتاً گرم و بارندگی بسیار کم و شب‌های خنک و دارای زمستانی سرد و در بعضی اوقات با بارش برف همراه است. بارش باران در دو فصل زمستان و تابستان نسبتاً کم است و بیشتر در فصل‌های بهار و پاییز باران می‌بارد. گرم‌ترین زمان بادرود ماه تیر و اوایل مرداد بوده و سردترین زمان آن هم آذر و دی و تا اواسط بهمن می‌باشد؛ ولی میانگین هوا در تابسستان ۳۰ درجه سانتیگراد  و در زمستان روزها ۶ درجه و شب‌ها بین -۲ تا ۲ درجه سانتیگراد می‌باشد. ارتفاع شهر از سطح دریا حدود ۹۵۵ متر بوده و متوسط بارندگی سالانه در بادرود حدود ۱۰۸ میلیمتر می‌باشد .

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری بادرود می باشد طراحی و کد نویسی توسط : گروه طراح سایت