از ما سوالی دارید ؟
پیشنهادی دارید ؟
ارتباط مستقیم با شهردار
031-5434-2021 ۰۰/۱۱/۰۵
مزایدات و مناقصات
ادامه مطالب
نظرسنجی

پیشنهادات و انتقادات خود را از عملکرد شهرداری بادرود در سال ۱۳۹۳ […]

ادامه مطالب
نخستین همایش علمی اب در بادرود برگزار می شود 17 ژانویه 2017

حسین میرزاییان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نخستین همایش علمی آب بادرود با شعار آب جایگزین ندارد در روز پنج‌شنبه هفته جاری در تالار فرهنگ و هنر بادرود با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان، اداره کل آب منطقه‌ای، آب فا و جهاد کشاورزی برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری نخستین همایش علمی آب را هشدار کمبود سفره‌های زیرزمینی و اسراف در مصرف آب در حوزه‌های کشاورزی و خانگی در بادرود برشمرد و افزود: هم‌اکنون ۱۵۰ حلقه چاه عمیق منطقه بادرود با کمبود آبدهی مواجه بوده و این می‌تواند آینده این شهر که علاوه بر زیارتی بوده قطب کشاورزی استان است را به مخاطره بیاندازد.

رئیس شورای شهر بادرود گفت: در این همایش اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان تازه‌ترین دستاوردهای خود را در حوزه آب ارائه و کارشناسان آب منطقه‌ای هم گزارش از برداشت‌های زیرزمینی آب در منطقه بادرود ارائه خواهند کرد.

وی ادامه داد: در این همایش که با حضور کشاورزان و سرگروه‌های همایش کشاورزی برگزار می‌شود کارشناسان جهاد کشاورزی استان مباحث تغییر الگوی کشت به گیاهان و محصولاتی که هم صرفه اقتصادی داشته وهم آب کمبودی مصرف کنند را طرح خواهد کرد.

میرزائیان خاطرنشان کرد: البته چند سالی است که بحث کاشت زعفران و پسته در بادرود رواج یافته ولی آن‌طور که بایدوشاید به‌صورت کامل توسط کشاورزان مورد استقبال قرار نگرفته و بعضاً کشاورزان هنوز اقدام به کشت صیفی‌جات می‌کنند که آب زیادی را مصرف و درآمد نیز ندارد.

وی عنوان داشت: امیدواریم با این همایش بتوانیم فرهنگ صحیح مصرف کردن و عدم اسراف آب را در بادرود نهادینه کنیم که جامعه به این باور برسند که آب سرمایه بدون جایگزین است
:id:

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری بادرود می باشد طراحی و کد نویسی توسط : گروه طراح سایت