از ما سوالی دارید ؟
پیشنهادی دارید ؟
ارتباط مستقیم با شهردار
031-5434-2021 ۰۰/۱۱/۰۵
مزایدات و مناقصات
ادامه مطالب
نظرسنجی

پیشنهادات و انتقادات خود را از عملکرد شهرداری بادرود در سال ۱۳۹۳ […]

ادامه مطالب
فرهنگ سازی و آموزش شهروندان 14 اکتبر 2015

همکاری مردم در اجرای برنامه های مختلف اجتماعی ، زیست محیطی و بهداشتی ، منجمله مدیریت پسماند از عوامل اثرگذار در اجرای صحیح و کاهش هزینه ها و همچنین نهادینه شدن فرهنگ صحیح برخورد مردم با پسماندها از جمله تفکیک در مبداء و حفظ هر چه بیشتر بهداشت  محیط زیست می باشد . از این رو فرهنگ سازی و آموزش عمومی شهروندان از منظر شهرداری بادرود در اولویت ویژه ای می باشد .

 آموزش ها و فرهنگ سازی برای گروه‌های مختلف جامعه عبارتند از :

۱- معلمان و مربیان بهداشت و تربیتی مدارس و دبیرستان ها

۲- دانش آموزان

۳- مدیران، کارشناسان و نیروهای خدماتی سازمان ها و ادارات

۴- نمازگزاران در  مساجد، اعضای شورا و بسیج محلات

۵-  خانم‌های خانه دار

۶-  اصناف مختلف

۷- مخاطبین مختلف در فرهنگ سراها

n00014185-b

ارائه آموزش های عمومی و افزایش سطح فرهنگ و آگاهی شهروندان به تدریج باعث کاهش میزان تولید زباله و صرفه جویی در مصرف منابع شده و از طرفی میزان تفکیک پسماندها از مبداء در مبادی تولید افزایش خواهد یافت که این امر به نوبه خود باعث کاهش هزینه ها، از جمله حمل و نقل پسماندها، خواهد شد.

با توجه به تنوع زیاد ابزار و روش های نوین آموزشی، شهرداری بادرود پیشنهاد می دهد ، متناسب با گروه‌های مخاطب از روش ها و ابزار خاص و کاربردی گروه هدف استفاده  شود. به این ترتیب که برای گروه کارشناسان، معلمان و اساتید از همایش ها،‌ میزگرد ها و کارگاه های آموزشی ویژه با موضوعات تخصصی و برای گروه‌های مخاطب در بین کودکان و نوجوانان از کتابچه های مصور رنگی با مضامین و مفاهیم ساده و جذاب آموزشی و در مواقعی از نمایشگاه‌ها،‌ مراسم، جشنواره‌ها و مسابقه ها استفاده گردد. برای اصناف،‌ ادارات، موسسات و شرکت ها از پوستر و بروشورهای متنوع آموزشی و با توجه به گسترده و فراگیر بودن صدا و سیما در آموزش های عمومی و مخاطب های مختلف این رسانه در سطح گسترده با ساخت و پخش انواع تیزرهای آموزشی کوتاه و فیلم های مستند آموزشی، برنامه های علمی ویژه و… استفاده نمود.

انجام برنامه ها و مراسم آموزشی در مراکز عمومی از قبیل فرهنگ سراها، پارک ها و…  از جمله برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی می باشد.

آموزش های عمومی برای  افزایش آگاهی و دانش شهروندان و تغییر نگرش و ارتقاء فرهنگ مردم باعث برخورد صحیح آن ها با  پسماندها و کاهش تولید زباله ، تفکیک و دفع صحیح آن ها و در نهایت بهبود محیط زیست شهری و بهداشت عمومی می‌گردد.

اعتقاد ما براین است که رسانه ها قبل از مطالبه گری بحث فرهنگ سازی را در برنامه خود داشته باشند.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری بادرود می باشد طراحی و کد نویسی توسط : گروه طراح سایت